Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cat timp dureaza recursul la insolventa?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cat timp dureaza recursul la insolventa?

In cat timp se poate termina recursul declarat impotriva sentintei de deschidere a procedurii insolventei? Exista un termen limita?
Pe timpul judecarii recursului se poate suspenda executarea procedurilor de insolventa?
Daca se suspenda executarea procedurilor de insolventa care este rolul administratorului judiciar desemnat? Cine conduce firma in acest timp?
Multumesc anticipat!
Acum as dori sa va precizez ca in cazul meu dureaza de 10 luni si probabil va mai dura. Am intrebat sa vad daca mai am sanse sa mai dureze un an.
Prietene, mai ai o posibilitate ( e cam la limita ) dar merita incercat nu costa decat vreo 25 de lei.
Sesizeaza C.E.D.O. cu privire la incalcarea dreptului la un recurs efectiv si intr-un termen rezonabil.
Citeste si asta [ link extern ] .
Dupa primirea plangerii tale, pasul urmator CEDO sesizeaza agentul guvernamental al Romaniei, iar acesta o sa inceapa sa dea telefoane pe la M.J., CSM , etc. ca sa se deblocheze situatiune. Vei vedea ca lucrurile se vor misca MAI CU TALENT ;).
In ceea ce priveste plangerea penala, CSM nu te agita degeaba ca nu se va intampla nimic.
Succes
bossman, utilizator
Multumesc pentru sfaturi!
Prietene, eu sant interesat ca sa aman acest recurs cat mai mult.
Daca CSM nu ma ajuta cu penalul atunci voi face sesizare la CEDO.
legea prevede un termen de 30 de zile.
depinde de gradul de aglomeratie al instantei
Asta stiu ca legea prevede 30 zile.
Dar din experienta dumneavoastra se respecta acest termen?