Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA recuperare TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

recuperare TVA

sunt PFA fara TVA si vreau sa ma trec platitor de TVA
eu tai facturi de doua ori pe an
trebuie sa ma duc luna de luna la finate pentru bilanturi si alte acte

mentionez ca doresc sa devin plattor de TVA deoarece doresc sa achizitione utilaje agricole Secon hand cu factura externa din UE .
dupa ce am devenit platitor de TVA pot achizitiona cu factura externa?