Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general un srl
Discuție deschisă în Contabilitate în general

un srl

am un srl si vreau sa il suspend cat mai repede de la ce data pot sa o suspend cat mai repede
Cu cat demarati mai repede procedura de suspendare la registrul comertului cu atat mai repede veti reusi sa suspendati activitatea.
tory74 a scris:

am un srl si vreau sa il suspend cat mai repede de la ce data pot sa o suspend cat mai repede

se practica suspendarea activitatii pe o perioada maxima de 3 ani inregistrata la ONRC din cauza impozitului minim impus care a fost scos incepand cu 01.10.2010, acum nu mai este cazul pentru ca oricum depuneti bilant contabil sau declaratie pe proprie raspundere ca nu ati realizat venituri de la infiintare, si in plus la sediu in caz de control inopinanat sau programat trebuie sa fie cineva OBLIGATORIU sa prezinte acte:))