Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale lichidare societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

lichidare societate

Ce sa fac cu societatea asta a mea? Nu mai am bani sa platesc nimic, absolut nimic, nici macar un lichidator, care am inteles ca, costa enorm. Ce fac cu datoriile alea de la stat? Inchid punctul de lucru si o las asa sa moara? Apelez la un lichidator?Dar cu ce il platesc???Daca o las asa, ce fac cu furnizorii la care mai am datorii si nu am cum sa le platesc? Poate statul sa imi ia casa ca sa platesc datoriile la buget???Ar fi chiar culmea, sa raman si fara casa! Help me, please, sunt confuza la maxim! A, si ce fac cu actele contabile? Trebuie sa fac un bilant sau ce? Multumesc frumos.
rorica, utilizator
Va astept sa-mi expicti situatia in amanunt...daele mele de contact le puteti accesa pe forum.
contactati un lichidator
mergeti la Registrul Comertului din localitatea ta si vezi ce posibilitati ai,dupa ce expui problema unui consilier
claudia baltatescu a scris:
mergeti la Registrul Comertului din localitatea ta si vezi ce posibilitati ai,dupa ce expui problema unui consilier

Asta nu va rezolva mai nimic. Mai degraba un avocat sau un practician in insolventa.