Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ocpi
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ocpi

pot sa ma inscriu la OCPI ca proprietar al unui imobil in baza facturii si chitantei cu care am achizitionat imobilul , mentionez ca inca nu am incheiat contract de v/c cu firma de la care am achizitionat?
pana nu incheiati contractul de vanzare-cumparare nu puteti.
va multumesc, am proces pt finalizarea contractului de v/c iar vanzatorul a ipotecat apartamentul intre timp
sa invederati instantei acest lucru.
instanta are in vedere acest aspect, dar cum pot proceda pt scoaterea de sub ipoteca a imobilului.la termenul de luna trecuta mi s-a pus in vedere de catre judecator ,ca am castig de cauza dar cu preluarea ipotecii. ce ma sfatuiti sa fac?
sa va angajati un avocat.