Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... accident rutier in franta pe autostrada cu un animal ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

accident rutier in franta pe autostrada cu un animal salbatic

Buna ziua ,

Ma poate ajuta cineva cu o informatie in ceeace priveste un accident rutier cu un Cerb pe autostrada cu plata in Franta , in sensul ca nu am avut asigurare casco , masina este praf iar despagubire nu stiu cui sa-i cer si nu stiu daca in Instanta as avea cistig de cauza impotriva administratorului de drum respectiv sau daca ma pot indrepta sa cer dauna respectiva Fondului de Garantare a Victimelor sau ceva de acest gen . Daca cineva cunoaste vreo modalitate va rog sa-mi trimiteti un raspuns si pe mailul meu privat ,, pppp69d@yahoo.de ,,

multumesc
kyoto10, utilizator
daca nu aveti asigurare verificati cine este responsabil in baza legii franceze. nu cred ca aveti vreo cale legala de a obtine bani de la vreuun asigurator.
Asigurare am dar numai carte verde si RCA-ul obligatoriu . N-am Casco dar consider ca nu este corect cind intr-un accident rutier cu un animal salbatic sa nu existe un fond suplimentar de risc care se ocupa cu astfel de despagubiri .