Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Referitor calculul costurilor de incalzire cnf anscr ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Referitor calculul costurilor de incalzire cnf anscr 343/2010 iulie

Conform fisei de calcul pentru luna noembrie a costurilor de incalzire, eliberata de firma ce efectueaza citirea repartitoarelor apare un consum de 12,584 Gcal pentru scara unde suntem 15 apartamente toate cu repartitoare.
La repartitoarele citite la apartamentul meu am avut ,,O" unitati deoarece nu am dat drumu la caldura
La consum comun a fost trecut 50% din costuri adica 62,25 lei echivalentul a cca 0,5 Gcal
este corect sa se calculeze consum comun 50% pentru luna noembrie 2010 ?
@gmikiro
Cheltuielile necesare montării şi exploatării repartitorului comun se suportă de toţi proprietarii din condominiu, inclusiv de cei care sunt deconectaţi de la sistemul centralizat de alimentare cu energie termică, proporţional cu cota indiviză.