avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 493 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit PFA, Completare Formular 220 pentru CAEN 6201 norma ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

PFA, Completare Formular 220 pentru CAEN 6201 norma venit

Buna ziua,

Am inffintat un PFA, iar acum urmeaza sa merg la Finante pentru prima oara.
Am cautat informatii pe Internet, dar sunt contracdictorii:

La completarea declaratiei 220(in cazul activitatii corespunsatoare codului 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) ) la rubrica
"Natura veniturilor" se alege: "Venituri comerciale" sau "Venituri din profesii libere"?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Ana Muntianu , Consultant fiscal 11:10, 29 Decembrie 2010
"Venituri comerciale"

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alegere cod caen ptr web design fortune12 fortune12 Doresc sa inffintez un PFA care sa aiba ca profil de activitate web designul. In doua cuvinte, aceasta activitate se refera la realizarea de siteuri web pentru ... (vezi toată discuția)
Pfa, coduri caen aferente normei de venit 104 servicii informatice, timisoara danid danid Doresc sa infiintez un PFA, iar impozitul sa fie pe norma de venit. Care sunt codurile CAEN acceptate in judetul Timis pentru Servicii Informatice? Am vorbit ... (vezi toată discuția)
Scenariu intreprindere individuala antispam antispam Buna ziua. Imi puteti, va rog spune, daca urmatorul scenariu este plauzibil si legal dpdv contabil: - urmeaza sa desfasor o activitate de tipul ... (vezi toată discuția)