Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit PFA, Completare Formular 220 pentru CAEN 6201 norma ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

PFA, Completare Formular 220 pentru CAEN 6201 norma venit

Buna ziua,

Am inffintat un PFA, iar acum urmeaza sa merg la Finante pentru prima oara.
Am cautat informatii pe Internet, dar sunt contracdictorii:

La completarea declaratiei 220(in cazul activitatii corespunsatoare codului 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) ) la rubrica
"Natura veniturilor" se alege: "Venituri comerciale" sau "Venituri din profesii libere"?

Multumesc
"Venituri comerciale"