Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare drepturi litigioase
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare drepturi litigioase

Sunt parte intr-un proces de iesire din indiviziune a unui imobil cu 5 proprietari, din care unul decedat. Fiul unuia din cei 4 proprietari in viata, mi-a facut o oferta de a-mi cumpara drepturile litigioase. Aceasta trebuie facut la notar, sau avocat? Sau e destul cu 2 martori?
buna ziua.
va recomand sa il faceti fie la notar, fie la avocat.
ContSters97658, utilizator
la notar e cel mai indicat sa mergeti pt a va vinde dreptul litigios.