avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1969 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare drepturi litigioase
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare drepturi litigioase

Sunt parte intr-un proces de iesire din indiviziune a unui imobil cu 5 proprietari, din care unul decedat. Fiul unuia din cei 4 proprietari in viata, mi-a facut o oferta de a-mi cumpara drepturile litigioase. Aceasta trebuie facut la notar, sau avocat? Sau e destul cu 2 martori?
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 18:41, 29 Decembrie 2010
buna ziua.
va recomand sa il faceti fie la notar, fie la avocat.
Ultima modificare: Miercuri, 29 Decembrie 2010
ContSters97658, utilizator
la notar e cel mai indicat sa mergeti pt a va vinde dreptul litigios.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept civil revendicare imobil alex_biblos72 alex_biblos72 INTERESANT! pentru revendicarea in natura a unui imobil unde eram 4 mostenitori acum 5 ani cind am deschis actiunea printr-un AVOCAT.In prima faza avoc. a ... (vezi toată discuția)
Poprire pensie in mod abuziv GVKro GVKro Buna ziua Am o intrebare la dumneavoastra In urma unor scandaluri/neintelegeri, fiul, care locuieste impreuna cu mama lui(aceasta fiind proprietara) in ... (vezi toată discuția)
Iesirea din indiviziune cristinah cristinah Am mostenit 1/2 dintr-un teren agricol aflat in Jud. Vaslui aflat in indiviziune. Coproprietarul este decedat, are 2 copii care se afla in in strainatate de ... (vezi toată discuția)