avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept civil

Buna ziua.
Vreau si eu sa stiu ce este: Natura juridica a atributelor de identificare a persoanei fizice.
Am cautat intr-o carte de drept civil si nu am gasit.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:31, 31 Decembrie 2010
incercati sa cautati in dreptul civil - sectiunea persoana fizica si juridica.
geogel.iordan a scris:

Buna ziua.
Vreau si eu sa stiu ce este: Natura juridica a atributelor de identificare a persoanei fizice.
Am cautat intr-o carte de drept civil si nu am gasit.
Va multumesc.



Gasiti in acest curs tratat subiectul care va intereseaza :i
Drept civil - Introducere in dreptul civil. Persoana fizica. Persoana juridica - Editia a IV-a revazuta si adaugita
Autor: Petrica TRUSCA
Editura: Universul Juridic
Colectia Tratate si cursuri universitare » II. Cursuri universitare
Data aparitiei: Noiembrie 2007

sau in

Drept civil. Partea generala. Persoanele (ed. 3, revizuita si adaugita)
Editura: Hamangiu
Din raftul: Drept civil » Monografii si Cursuri universitare drept civil
Autor (i): Gabriel Boroi,
Data aparitiei: Mai 2008

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recomandare carte sau tratat RotaruRazvan RotaruRazvan Buna ziua, Sunt student in anul 1 la Facultatea de Drept a Universitatii din Bucuresti. Fiind pasionat de drept civil, as dori sa imi cumpar un tratat care ... (vezi toată discuția)
Bibliografie admitere inm Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Pentru admiterea la INM bibliografia de examen este aceasi in fiecare an? Sau macar asemantoare? Daca nu cum se pot oamenii pregati in doar 60 de ... (vezi toată discuția)
Bibliografie focamaghita focamaghita Salut! Sunteti draguti sa-mi spuneti care e ultima aparitie a dl.-ui Boroi privind partea generala la civil?As vrea sa aleg corect cartea. Multumesc. (vezi toată discuția)