Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept civil

Buna ziua.
Vreau si eu sa stiu ce este: Natura juridica a atributelor de identificare a persoanei fizice.
Am cautat intr-o carte de drept civil si nu am gasit.
Va multumesc.
incercati sa cautati in dreptul civil - sectiunea persoana fizica si juridica.
geogel.iordan a scris:

Buna ziua.
Vreau si eu sa stiu ce este: Natura juridica a atributelor de identificare a persoanei fizice.
Am cautat intr-o carte de drept civil si nu am gasit.
Va multumesc.

Gasiti in acest curs tratat subiectul care va intereseaza :i
Drept civil - Introducere in dreptul civil. Persoana fizica. Persoana juridica - Editia a IV-a revazuta si adaugita
Autor: Petrica TRUSCA
Editura: Universul Juridic
Colectia Tratate si cursuri universitare » II. Cursuri universitare
Data aparitiei: Noiembrie 2007

sau in

Drept civil. Partea generala. Persoanele (ed. 3, revizuita si adaugita)
Editura: Hamangiu
Din raftul: Drept civil » Monografii si Cursuri universitare drept civil
Autor (i): Gabriel Boroi,
Data aparitiei: Mai 2008