Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... inselatorie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

inselatorie

am vorbit cu o persoana pe net despre un telefon, care era postat pe un site, si costa 160ron si iam zis sa mi l trimita. M am dus la posta , am dat banii si cand sa deschid cutia, am luat teapa, era un telefon stricat fara nimic, care nu avea nici o legatura cu cel cerut!
ce as putea face?imi vine sa innebunesc
Daca aveti date despre persoana,inclusiv daca pastrati postarile de pe net,discutiile cu aceasta,formulati la politie o plangere penala pentru inselaciune,conform art.215 c.pen
Este bine sa aveti martori care au fost de fata fie la postari,fie la ridicarea coletului de la posta.