Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie intretinere

in urma cu 3 ani l-am dat in judecata pe fostul meu sot pt marirea pensiei de intretinere a fetitei mele. Tribunalul a dat o hotarare prin care la obligat la plata sumei,dar acesta nu sia indeplinit obligatiile. Am depus o plangere la politie,unde sa intocmit un alt dosar,s-au facut cercetarile necesare,dupa care a fost inaintat Parchetului,unde a stat 9 luni fara nici o solutie. Cu 5 luni in urma a fost inaintat Judecatoriei,unde se afla ca dosar penal,pana in prezent au avut loc 4 infatisari,iar de fiecare data mi sa spus ca este lipsa de procedura. Tin sa precizez ca fostul sot este stabilit in Italia cu acte in regula,iar la dosar se afla toate actele necesare.Va rog sa-mi spuneti ce este de facut.
nimic. continuati sa participati la procesul penal aflat in curs de judecata.
participati la dosar.urmeaza ca citarea sa se efectuie in strainatate, procedura aceasta fiind destul de grea.
a fost efectuata citarea in strainatate de 4 ori,dar nu se primeste confirmarea