Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... evacuare sot neproprietar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

evacuare sot neproprietar

Buna ziua! Cat timp poate dura evacuarea fostului sot?Mentionez faptul ca suntem divortati,fetita de 15 ani mi-a fost incredintata mie,iar locuinta este a mea,dobandita inainte de casatorie!Acesta este violent,consuma des bauturi alcoolice si ma ameninta cu moartea!
Va multumesc frumos si astept un raspuns!
Schimbati broasca de la usa.
ati inceput procesul de evacuare?
depuneti plangere pt amenintari
Infractiunea se numeste ''amenintare'' potrivit art.193 c.p.