avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... evacuare sot neproprietar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

evacuare sot neproprietar

Buna ziua! Cat timp poate dura evacuarea fostului sot?Mentionez faptul ca suntem divortati,fetita de 15 ani mi-a fost incredintata mie,iar locuinta este a mea,dobandita inainte de casatorie!Acesta este violent,consuma des bauturi alcoolice si ma ameninta cu moartea!
Va multumesc frumos si astept un raspuns!
Cel mai recent răspuns: andymaurul , utilizator 19:11, 2 Ianuarie 2011
Schimbati broasca de la usa.
ati inceput procesul de evacuare?
depuneti plangere pt amenintari
Infractiunea se numeste ''amenintare'' potrivit art.193 c.p.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce sfat imi dati ContSters259304 ContSters259304 Buna ziua, Am divortat in 26.07.2012, un copil minor de 4 ani si 10 luni,care mi-a fost incredintat mie, locuinta comuna cu fostul sot.Atat inainte de divort ... (vezi toată discuția)
Evacuarea sotului in timpul divortului cristina1980 cristina1980 Buna ziua, cateva lamuriri as avea nevoie daca se poate. Sora mea, este casatorita de 12 ani si acum din cauza neintelegerilor a hotarat sa divorteze. La ... (vezi toată discuția)
Legea violentei in familie laau laau Va rog frumos, imi puteti explica daca aceasta lege promulgata astazi de presedintele Romaniei protejeaza si fostele sotii? Adica daca divortul este deja ... (vezi toată discuția)