Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie militara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie militara

La intrarea in vigoare a Legii 119/2010 ,sunt abrogate H.G.7/1889 si L 19/2000 precum si celelalte hotarari iantrate in vigoare pana in 2010?Mai pot cere recalcularea pensiei la implinirea varstei de 55 de ani?
L.119/2010 nu se mai poate aplica deoarece L.19/2000 a fost abrogata prin legea unica a pensiilor, iar L.119 spune ca pensiile se considera pensii in intelesul Legii nr. 19/2000 privind sistemul public de pensii .