Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... deranjarea linistii publice
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

deranjarea linistii publice

vecinul are masini garate nu stiu daca are autorizatie sau nu cert este ca ma deranjeaza pornitul masinilor la orice ora din noapte si din zi ma intereseaza cum pot descoperi daca are autorizatie de garat masini la toata strada terenul fiind intravilan fara consructii de casa doar liber paralel cu casa mea iar zgomotul masinilor fiind la 10 metri de casa mea ce pot face in cazul asta mai mult ca sigur nu are autorizatie de garaj la toti vecinii straziii care nu au loc in curtea lor legea ii da voie?Mai mult are si atelier de confectii metal;ice unde vin persoane de etnie roa ptr susura si ptr potcovit caisi este un zgomot infernal copilul meu neputund fa ce teme de odihnit numai vorbind
Pentru a primi in curte autoturismele vecinilor nu are nevoie de autorizatie.
Eventual pentru atelier .