avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul pentru cresterea copilului se considera ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul pentru cresterea copilului se considera stagiu de cotizare?

Buna ziua!vreau sa intreb daca perioada de crestere copil se ia in consideratie atunci cand se calculeaza indemnizatia de somaj.Mentionez ca am intrat in concediu crestere copil din indemnizatie de somaj.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:42, 11 Ianuarie 2011
nu se calculeaza .eu am incercat sa intru in somaj dupa terminarea concediului si nu am putut .
se pune ultimul am muncit si sunt necesare o groaza de hartii
o sa va plictisiti va asigur
CCC nu se considera stagiu de cotizare pentru somaj.
bubucrina a scris:

nu se calculeaza .eu am incercat sa intru in somaj dupa terminarea concediului si nu am putut .
se pune ultimul am muncit si sunt necesare o groaza de hartii
o sa va plictisiti va asigur


1. Dupa CCC se poate primi indemnizatie de somaj.
2. Cele 12 luni necesare sunt formate din lunile lucrate dupa CCC si se completeaza, pana la 12, cu luni de dinainte de CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trimitere in somaj monicailas monicailas Buna ziua. Lucrez in cadrul unei intreprinderi de stat si urmeaza sa se se faca disponibilizari in perioada urmatoare. Am lucrat 1 an dupa terminarea studiilor ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie de somaj dupa ccc Anca1011 Anca1011 Un angajat care a fost in concediul pentru cresterea copilului poate beneficia la incheierea concediului de somaj? (vezi toată discuția)
Somaj duleaconstantinionut duleaconstantinionut buna ziua, as dori sa imi raspundeti si mie la o intrebare. lucrez la o firma cu contract de munca din martie 2009. in iunie 2011 am intrat in concediu de 2 ... (vezi toată discuția)