Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediul pentru cresterea copilului se considera ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediul pentru cresterea copilului se considera stagiu de cotizare?

Buna ziua!vreau sa intreb daca perioada de crestere copil se ia in consideratie atunci cand se calculeaza indemnizatia de somaj.Mentionez ca am intrat in concediu crestere copil din indemnizatie de somaj.
nu se calculeaza .eu am incercat sa intru in somaj dupa terminarea concediului si nu am putut .
se pune ultimul am muncit si sunt necesare o groaza de hartii
o sa va plictisiti va asigur
CCC nu se considera stagiu de cotizare pentru somaj.
bubucrina a scris:

nu se calculeaza .eu am incercat sa intru in somaj dupa terminarea concediului si nu am putut .
se pune ultimul am muncit si sunt necesare o groaza de hartii
o sa va plictisiti va asigur

1. Dupa CCC se poate primi indemnizatie de somaj.
2. Cele 12 luni necesare sunt formate din lunile lucrate dupa CCC si se completeaza, pana la 12, cu luni de dinainte de CCC.