Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... spor conditii periculoase sau vatamatoare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

spor conditii periculoase sau vatamatoare

Spuneti-mi, va rog, în baza avizelor emise de Directia de Sanatate Publica a Municipiului Bucureşti, Compartimentul de Medicina Muncii, în anul 2010, septembrie, se mai poate acorda sporul ptr conditii periculoase sau vatamatoare de pana la 15% sin sal de baza în condiţiile art. 9, alin 1 şi 2 din sectiunea a3a, Anexa nr. III, din Legea 330/2009 pentru personalul unei primării?
multumesc
cu siguranta,numai ca va trebuie intocmit si un regulament de acordare a acestui spor.