avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1087 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... spor conditii periculoase sau vatamatoare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

spor conditii periculoase sau vatamatoare

Spuneti-mi, va rog, în baza avizelor emise de Directia de Sanatate Publica a Municipiului Bucureşti, Compartimentul de Medicina Muncii, în anul 2010, septembrie, se mai poate acorda sporul ptr conditii periculoase sau vatamatoare de pana la 15% sin sal de baza în condiţiile art. 9, alin 1 şi 2 din sectiunea a3a, Anexa nr. III, din Legea 330/2009 pentru personalul unei primării?
multumesc
Cel mai recent răspuns: estrela2126 , utilizator 15:29, 4 Ianuarie 2011
cu siguranta,numai ca va trebuie intocmit si un regulament de acordare a acestui spor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor toxicitate post arhivar alina22sysy alina22sysy Buna ziua! As dori o informatie.Sunt arhivara intr-o institutie de stat,am facut referat ptr a-mi se acorda acest spor de toxicitate insa mi sa cerut articolul ... (vezi toată discuția)
Spor de antena pentru politia comunitara 1630817274794 1630817274794 Pana in luna decembrie 2009 am avut prins in fluturas sporul de antena de 10% si sporul de confidentialitate de 15 %. Cu noua lege in fluturas nu apar cele 2 ... (vezi toată discuția)
Spor conditii vatamatoare sarm07opr sarm07opr Conform Legii 330/2009 functionarii din administratia publica locala pot primi un spor de pana la 15% pentru conditii vatamatoare. Va rog sa-mi spuneti si mie ... (vezi toată discuția)