Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum inregsitrati contractele individuale de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum inregsitrati contractele individuale de munca

Buna ziua dragi co-forumisti,

In "lumina" faptului ca nu se mai inregistreaza la ITM contractele individuale de munca, prima mea dilema este:
Cum inregistrati intern contractele individuale de munca?
Ati infiintat un registru nou, ad-hoc?
Folositi numerele de inregistrarea dintr-un registru existent?

Ce ziceti, cum ar fi cel mai ... potrivit?

Multumesc!
Buna ziua. Le intregistrati in Revisal ca si pana acum si le dati un numar din registrul de numere. Important este sa aveti dumneavoastra o evidenta clara.
Acest numar intern trebuia sa fie dat inca de la aparitia HG nr.161/2006, in ordinea cronologica inregistrarii c.i.m. in REVISAL ... sunt angajatori care tin in paralel un registru pe hartie cu cel pe suport electronic...
Noi avem numere de marca pentru fiecare angajat in parte. Aceasta evidenta o tin intr-un excel si se reliefeaza in programul de salarii. Tot acest numar l-am inregistrat si pana acum in Revisal inainte de a inscrie numarul dat de ITM. E bine asa?
Este bine ... atata timp cat legea nu prevede altceva.