Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sesizare itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sesizare itm

buna ziua,ma numesc Alina,si pe data de 08 12 2010,am facut o sesizare la itm,dar nu am primit nici un raspuns.care este termenul limita de raspuns?
Multumesc.
Sesizarea o depuneti la ITM in raza caruia isi are sediul social angajatorul .. in sesizare mentionati toate aspectele legate de nerespectarea legislatiei muncii de catre angajator - neplata salariului, munca in zilele de repaus saptamanal si neplatita sau compensata cu zile libere platite etc.