Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata salar in vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata salar in vacanta

Am un contract cu durata nedeterminata, 5 zile pe saptamana, 8 ore pe zi. In perioada 15 iunie-15 septembrie nu mai lucram, iar patronul nu ne mai plateste nici un salar. Va indic faptul ca nu solicitam concediu fara plata. In ce baza poate el face aceasta intrerupere a activitatii fara sa ne plateasca nici un ban si fara sa ne desfaca contractul de munca. Nici in contract nu apare aceasta intrerupere a activitatii. Va multumesc.
Acest lucru numai patronul il poate sti.
Va rugam sa-l intrebati pe dansul si cu raspunsul primit, reveniti si atunci va putem da sfaturi.
Dupa cum prezentati situatia pare a fi o incalcare flagranta a legii.
Incercati si la ITM.