avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 856 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general PFA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

PFA

Buna ziua ,
de curand mi-am deschis o mica afacere pe persoana fizica autorizata si as vrea sa va rog sa ma lamuriti asupra catorva aspecte:
- eu sunt angajata ,in acest caz mai trebuie sa fac alte declaratii sau sa platesc alte taxe salariale ?
- pot sa angajez la randul meu p persoana care sa stea la vanzare cat timp eu sunt la serviciu ?
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: iubestedariarta , utilizator 16:05, 5 Ianuarie 2011
ca sa aveti salariati trebuia sa optati INTEPRINDERE INDIVIDUALA.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa sau srl pt confectionat bijuterii? ContSters112413 ContSters112413 Vreau sa ma apuc de confectionat bijuterii,gablonturi din pietre semipretioase si doresc sa stiu daca imi pot infiinta un PFA sau un SRL? (vezi toată discuția)
Costuri intreprindere individuala si avantaje aylinutza aylinutza care sunt costurile infiintarii unei intreprinderi individuale si ce avantaje are aceasta fata de un AF?eu si sotul vrem sa dechidem un magazin intr-un spatiu ... (vezi toată discuția)
Inteprindere individuala ( angajati ) kuky666 kuky666 Buna seara, care e diferenta daca angajez cu contract sau cu carte de munca un angajat la o inteprindere individuala? care sant pasii de urmat? ... (vezi toată discuția)