Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general PFA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

PFA

Buna ziua ,
de curand mi-am deschis o mica afacere pe persoana fizica autorizata si as vrea sa va rog sa ma lamuriti asupra catorva aspecte:
- eu sunt angajata ,in acest caz mai trebuie sa fac alte declaratii sau sa platesc alte taxe salariale ?
- pot sa angajez la randul meu p persoana care sa stea la vanzare cat timp eu sunt la serviciu ?
Va multumesc anticipat.
ca sa aveti salariati trebuia sa optati INTEPRINDERE INDIVIDUALA.