Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulentul de insertie la intreruperea concediului ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulentul de insertie la intreruperea concediului de crestere a copilului

Am citit noua lege de acordare a concediului de crestere a copilului dar nu am inteles un lucru: daca revin inapoi la serviciu inainte de un an beneficiez de stimulentul de insertie de 500 ron daca eu am intrat in concediul de crestere a copilului in septembrie 2010 si atuncea era legea veche.
Sau beneficiez dupa veche lege de stimulentul de 100 ron .
Va multumesc
1. Tatal copilului are aceleasi drepturi ca si mama in ce priveste prevederile OUG 111/2010.
2. Asadar se poate ca tatal sa intre in CCC si sa obtina apoi stimulentul de insertie.