Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ANGAJAMENT DE PLATA CASCO
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ANGAJAMENT DE PLATA CASCO

Buna ziua ,colaborez cu o firma din bucuresti de aprox .3 luni,eu find pfa am primit din partea lor autoturism din partea lor sub forma de contract de comodat, totodata mi s-a propus sa imi fac casco pentru autoturism ,am facut un angajament de plata pentru un an de zile.Urmeaza sa predau masina deoarece inceteaza colaborarea.
Voi preda masina ,intrebarile sunt :
1.ESTE SUFICIENT PROCESUL VERBAL DE PREDARE/ PRIMIRE PENTRU ANULAREA ANGAJAMENTULUI DE PLATA.
2. LA CONTRACTUL DE COMODAT SE FACE ACT ADITIONAL DE ANULARE

Va multumesc anticipat.
Se intocmeste o decizie de reziliere a contractului semnata de ambele parti. Tot acolo se stipuleaza si incetarea obligatiei de plata a politei CASCO.