Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... ce trebuie sa fac ca sa mi inapoieze compania 2 bilete ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

ce trebuie sa fac ca sa mi inapoieze compania 2 bilete de avion ,anuland zborul.

buna seara, acum 3 saptamani mi sa anulat un zbor din zaragoza spre bucuresti mie si iubitei mele. ce ma sfatuiti sa fac sau la cine sa apelez ca sa mi pot recupera banii.am depus la aeroportul din zaragoza o plangere impotriva lor si pe internet dar vad ca nu mi au dat nici un semn.stiu k nu e o companie seriosa dar au mai fost cazuri si pana la urma si au vazut banii.astemt un raspuns cat mai rapid si concret .va multumesc.
Trebuie sa formulati o reclamatie la ANPC conform Regulamentului 261/2004- de stabilire a unor norme comune în materie de compensare si de asistenta a pasagerilor în eventualitatea refuzului la îmbarcare si anularii sau întârzierii prelungite a zborurilor.
In functie de motive puteti solicita despagubiri asa cum prevede Regulamentul sau daca anularea zborului este datorata de un caz fortuit ce nu ii este imputabil operatorului aerian va primiti banii pe bilete.