Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... erori in acte personale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

erori in acte personale

Numele mamei in buletinul de identitate este Ghiorghita iar in acte de vanzare cumparare a unor parti din proprietatea imobiliara apare Gheorghita; cum se procedeaza pentru corectarea acestor erori ? Va multumesc foarte mult !
LA MULTI ANI !
cu cerere de indreptare eroare materiala asupra numelui ,documentat cu CI de catre persoana in cauza ,. adresate autoritatii unde ati perfectat actele .