Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... DEZMOSTENIRE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

DEZMOSTENIRE

Buna seara! As dori sa primesc cateva lamuriri intr-o problema cu care ma confrunt de cativa ani... tatal meu locuieste impreuna cu bunica mea in casa ei, bunicul meu a decedat in urma cu 8 ani iar tatal meu este un betiv notoriu care este f violent si o agreseaza verbal si uneori fizic pe bunica mea. De cate ori au loc aceste altercatii se face solicita 112 si vine politia care nu face nimic motivand ca nu-l pot evacua deoarece are cota parte din casa dupa bunicul meu. Intrebarea mea este daca exista vreo posibilitate de al scoate din dreptul de mostenitor si apoi de al evacua din locuinta. Va multumesc anticipat!:((
sper ca macar asa se poate rezolva situatia, dar sti cumva cat poate dura procesul? el nu se va prezenta la nici o infatisare decat daca il duce fortat, asa a procedat si la procesul de divort, s-a desfacut casatoria in lipsa lui