Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... incaerare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

incaerare

pentru incaerarese poate da amenda administrativa mentionez ca dosarul este in faza de cercetare penala si sa nu se mai ajunga in instanta? va multumesc
Depinde de circumstante.
andymaurul, utilizator
Depinde de participatie,de gravitate,de conduita si persoana faptuitorului.
Se dau si amenzi admnistrative
La modul general vi s-a raspuns,dar daca doriti un raspuns mai la obiect detaliati situatia
Ce inseamna mai exact aceasta "incaierare"? Exista victime, loviri si vatamari corporale? Care sunt autorii, unde a avut loc? In ce circumstante s-a ajuns la aceasta "incaierare"? Descrieti-ne situatia si veti primi un raspuns mai exact.