Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CONDITII INTRARE IN SOMAJ.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CONDITII INTRARE IN SOMAJ.

As vrea sa stiu si eu daca pot intra in somaj dupa concediu crestere copil care se termina pe 31-01-2011.Ce ar trebui sa fac?Multumesc!

da
ca face unitatea reincadrarea
apoi cand vreti intrati in somaj, bineinteles cu art. 65 alin .1 sau mai e o posibilitate de a va transforma contractul pe care il aveti in contract pe perioada determinata si apoi va da cu alt articol la sfarsitul perioadei determinate (asta daca nu face restructurarea postului)
oricum ce va explic eu tine de contabilul firmei respective
DA, puteti lua somaj, sa aveti grija de BEBE =D>