Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare casa

In anul 1992 mam a construit o casa pe numele ei , tatal fiind decedat .Actualmente , mama are o boala psihica avand varsta de 82 ani , motiv pentru care a fost numit un curator ( una din surorile mele ) . Poate curatorul sa-mi vanda o parte din locuinta mamei ?
Numai cu acordul autoritatii tutelare , care va analiza daca aceasta vanzare este in interesul celui pus sub curatela.