avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 238 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... promovarea in grad profesional
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

promovarea in grad profesional

care sunt acetele ce urmeaza a fi trimise la ANFP pentru promovarea in grad profesional a unui functionar public ?

Cel mai recent răspuns: alexandru andra , utilizator 00:59, 11 Ianuarie 2011
In primul rand ar trebui ca respectiva promovare sa fie inclusa in planul de ocupare pentru anul respectiv.
Apoi, se deruleaza procedura de concurs pentru promovare.
Pe baza rezultatelor se emite dispozitia/decizia de promovare care apoi se comunica in termen legal catre ANFP.
Am si eu o intrebare, daca in planul de promovare din 2010 a fost cuprins si obtinut avizul, dar procedura de organizare a concursului nu sa facut. Se poate organiza concursul acum, sau trebuie intomcmit din nou planul de promovare .
nu. ca sigur a fost trimis planul pe anul 2011..inca de anul trecut din sept.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovarea in grad profesional biancal biancal Bună ziua. Am şi eu o nelămurire. Promovarea funcţiilor publice în grad profesional se face cu avizul A.N.F.P. În ce constă avizul A.N.F.P.? Este ... (vezi toată discuția)
Promovare diana1977 diana1977 Suntem cativa angajati in cadrul unei institutii publice,anul trecut ne-am terminat studiile superioare si am solicitat conducerii promovarea/avansarea in ... (vezi toată discuția)
Avansarea in trepte de salarizare, promovarea in grad si in clasa a functionarilor publici adon adon 1.Am observat la mai multe primarii din tara ca propun in consiliul local aprobarea avansarilor in trepte de salarizare si nu inteleg de ce. Inteleg pentru ... (vezi toată discuția)