Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... promovarea in grad profesional
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

promovarea in grad profesional

care sunt acetele ce urmeaza a fi trimise la ANFP pentru promovarea in grad profesional a unui functionar public ?

In primul rand ar trebui ca respectiva promovare sa fie inclusa in planul de ocupare pentru anul respectiv.
Apoi, se deruleaza procedura de concurs pentru promovare.
Pe baza rezultatelor se emite dispozitia/decizia de promovare care apoi se comunica in termen legal catre ANFP.
Am si eu o intrebare, daca in planul de promovare din 2010 a fost cuprins si obtinut avizul, dar procedura de organizare a concursului nu sa facut. Se poate organiza concursul acum, sau trebuie intomcmit din nou planul de promovare .
nu. ca sigur a fost trimis planul pe anul 2011..inca de anul trecut din sept.