avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demitere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demitere

angajatorul ne ameninta ca daca nu semnam acte aditionale de micsorare de salariu, putem fi dati afara, ca noul cod al muncii ii da voie sa faca acest lucru. este reala aceasta noua prevedere?

Alte discuții în legătură

Salariu gresit in actul aditional dumitruanghel dumitruanghel Buna ziua, Luna trecuta angajatorul mi-a dat sa semnez un act aditional pentru marirea de salariu. Contabilul care intocmit actul aditional a pun un salariu ... (vezi toată discuția)
Modificare contract de munca in timpul concediului medical Carmen_A Carmen_A Sper sa ma puteti ajuta cu un sfat in urmatorul caz: tatalui meu i s-a modificat contractul de munca in timp ce se afla in concediu medical. S-a schimbat ... (vezi toată discuția)
Recastigare drepturi salariale balami balami Buna ziua,vreau sa stiu daca pot recastica niste drepturi salariale care consider eu ca mi s-au luat abuziv dar totusi legal...Seful meu de restaurant m-a ... (vezi toată discuția)