Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatie complementara
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatie complementara

buna ziua,ma numesc trufas alina si suntem o familie monoparentala .am o fiica careeste eleva in clasa a x si beneficiaza da aceasta indemnizatie de sustinere .in luna decembrie nu a mai primit aceasta indemnizatie ,as dori daca se poate sa ma ajute cineva cu informatii de ce nu a mai primit aceasta.multumesc anticipat
Pt davinci : In aprilie veti primi alocatia. O sa vina retroactiv.
Pt trufas alina : mergeti la primarie, biroul de asistenta sociala cu : copie de pe certificatele nastere copii, copie de pe buletinul dv, cupoane doveditoare ale veniturilor, adeverinta de venit eliberata de administratia financiara, dosar cu sina si cererea tip pe care ar trebui sa v-o dea de la primarie.
Trebuie sa stiti ca daca aveti masina sau alte proprietati pe numele dv nu veti primi aceasta alocatie. Oricum la primarie va vor trimite si a biroul de taxe si impozite unde va vor elibera o adeverinta in care se arata daca sunteti contribuabil.