Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Nascuta 15 oct. 1955, are 36 de ani de munca cand si in ce conditi poate pleaca in pensie (in caz de femei)
Limita de varsta la 60 de ani si 3 luni,conditia de stagiu fiind indeplinita.Anticipat la 55 ani si 3 luni cu un stagiu total de cotizare de 38 de ani si 3 luni,fara stagiu asimilat.Anticipat partial la 55 ani si 3 luni(15 ianuarie 2011)ambele conditii fiind indeplinite(de stagiu si varsta).