avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Instalare sistem operare piratat de catre firma de ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Instalare sistem operare piratat de catre firma de depanare

Am avut un Windows cu licenta instalat pe un PC.Si am avut o problema ce a necesitat depanare intr-o firma de specialitate. Insa ...dupa ceau remediat defectiunea mi-au instlat un sistem de operare piratat! ce-i de facut?
Cel mai recent răspuns: BX , utilizator 11:37, 15 Februarie 2011
Descarcati de la Microsoft utilitarul ce permite schimbarea licentei.Inlocuiti licenta si ati rezolvat problema.Succes!
ideea este ca ...nu am avut CD cu licenta..am cumparat calculatorul de la 'pravalie" cu certificat de garantie,serial key-ul e trecut pe carcasa calculatorului! Ce se poate face?
Ca sa fiti licentiat trebuie sa aveti urmatoarele lucruri
1.factura care atesta achizitionarea licentei;
2.certificatul de licenta;
3.serialul
Ce aveti dvs este doar serialul,luati serialul si inlocuiti dar asta nu inseamna ca sunteti licentiat.
mai bine trec pe ubuntu.10.10:)
Succes!!

Alte discuții în legătură

Licente windows zeustl zeustl Buna ziua, Poate acest subiect a mai fost discutat , dar cautarile mele prin forum nu au dus la gasirea unor rezultate satisfacatoare. Intrebarea sau ... (vezi toată discuția)
Licenta durusoctavia durusoctavia Cat costa o licenta de Windows? (vezi toată discuția)
Licenta la windows w0lfshad3 w0lfshad3 E pe user, pe calculator, pe firma, pe ce? (vezi toată discuția)