Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data iesirii la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data iesirii la pensie

leric maria n10-12-1956 am lucrat 36 ani in comert cind pot beneficia de pensie de drept? dar anticipata? va multumesc anticipat
Limita de varsta la 60 de ani si 7 luni,conditia de stagiu fiind indeplinita( 30 de ani si 7 luni).Anticipat la 55 ani si 7 luni cu un stagiu total de cotizare de 38 ani si 7 luni,fara stagiu asimilat.Anticipat partial la 55 ani si 7 luni,conditia de stagiu fiind indeplinita.