avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... anulare declaratie estimativa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

anulare declaratie estimativa

Buna seara!Pentru un venit cu retinere la sursa pentru care am depus eronat anul precedent declaratie estimativa cum ar trebui sa procedez sa o anulez pentru a nu -mi mai stabili si anul acesta impozit anticipat trimestrial Adm.Fiscala?Multumesc.

Alte discuții în legătură

Codul de inregistrare fiscal Anida  Murat Anida Murat Cum ati procedat pt obtinerea c.i.f? Eu am depus toate formularele printre care si cel privind veniturile estimate. Am trecut in felul urmator: venit brut ... (vezi toată discuția)
Pfa platitor de tva itsallaboutme itsallaboutme Buna seara, Eu inca nu mi-am infiintat un PFA, dar ma pregatesc si vreau sa aflu cat mai multe detalii. Am auzit ceva de la o cunostinta care mi s-a parut ... (vezi toată discuția)
Pfa contract de mandat la comision MISKA5 MISKA5 Buna seara.Sunt pfa cu contract de mandat la comision inregistrata la ONRC cu cod unic de inregistrare , caen 7487.M-am inregistrat la Adm.Fiscala declarand si ... (vezi toată discuția)