avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1643 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubire Imobil Nationalizat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubire Imobil Nationalizat

Apelez la dvs., ptr. ca sunt intr-o situatie dificila: Imobilul in care locuiesc a fost revendicat de catre un urmas al fostului proprietar.Toti locatarii stim ca fostul proprietar a fost despagubit de Statul German. Intrebarea mea este:
Cui trebuie sa ma adresez in Germania sau Romania?

Alte discuții în legătură

Imobil nationalizat MARIUS70 MARIUS70 Locuiesc intr-un imobil nationalizat cu 31 apartamente, si mostenitorii fostului proprietar solicita in instanta retrocedarea apartamentelor care nu au fost ... (vezi toată discuția)
Despagubiri in cazul nationalizarilor stefania78 stefania78 buna seara am o intrebare: stau intr-o casa nationalizata care a fost retrocedata proprietara a fost o persoana de origine germana care a plecat din Romania ... (vezi toată discuția)
Cumparare casa de la primarie Tiberean Tiberean Locuiesc intr-un imobil nationalizat care nu are notificare. O parte din locatari si-au cumparat apartamentele cu ani in urma. Acum as vrea si eu sa-mi ... (vezi toată discuția)