Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... infiintare birou mediator
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

infiintare birou mediator

buna ziua. vreau sa deschid un birou de mediator. am urmat cursurile dar ma intereseaza ce trebuie sa fac acum cu atestatul. care e ordinea: autorizare la consiliul de mediere sau la financiar?
Buna seara. Dupa absolvirea cursurilor urmeaza un examen. In cazul in care ati trecut si de examen, trebuie sa va adresati Consiliului de Mediere. Pe www.cmediere.ro gasiti toti pasii ce trebuie urmati pentru a va intocmi dosarul de autorizare. In urma cererii de autorizare + actele necesare + taxa aferenta vi se elibereaza actul oficial de atestare. Cu acesta in 15 zile de la eliberare va prezentati la Adm Financiara si va inregistrati si acolo. Apoi....mult succes :)