Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... contracte de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

contracte de credit

Care este legea care reglementeaza incheierea contractelor de credit cu bancile?
Mai exact nu am primit de la banca un exemplar la actul aditional semnat cu aceasta, motivul pt care nu mi-a fost inmanat la semnare a fost ca la Piatra Neamt nu mai exista director de filiala momentan si tr trimis la Bucuresti pt s-l semna Directorul managamantului retelui, dupa aproape o luna m-am prezentat la banca si inca nu fusese trimis spre semnare.
Asa ca am cerut o copie macar pt a putea dovedi in instanta, daca va fi necesar, ca am semnat acel act aditional pe care culmea nu mai vor sa-l implementeze, dar am fost refuzata.
si doresc sa ma adresez bancii cu o sesizare prin care le car in scris un exemolar .
Cititi cu atentie OUG 50/2010 privind contractele de credit pentru consumatori.
si inafara de oug 50?
Legea 288/2010 pentru aprobarea OUG 50/2010 privind contractele de credit pentru consumatori.
Acestea sunt cele mai recente si in vigoare..