Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... daca ma angajeaza in ultima luna din somaj,angajatorul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

daca ma angajeaza in ultima luna din somaj,angajatorul are vreo facilitate

dupa absolvirea facultatii de turism am intrat in somaj iar acum mi-am gasit de lucru dar nu pe profilul meu ci ca gestionar,.am si eu 2 intrebari:
1) angajatorul daca ma angajeaza in ultima luna de somaj are anumite avantaje, facilitati?
2) salariul de incadrare poate sa fie salariul minim pe economie sau este nevoit sa ma incadreze cu salariul pentru studii superioare? va multumesc!
nykolmaria, utilizator