avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 254 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... daca ma angajeaza in ultima luna din somaj,angajatorul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

daca ma angajeaza in ultima luna din somaj,angajatorul are vreo facilitate

dupa absolvirea facultatii de turism am intrat in somaj iar acum mi-am gasit de lucru dar nu pe profilul meu ci ca gestionar,.am si eu 2 intrebari:
1) angajatorul daca ma angajeaza in ultima luna de somaj are anumite avantaje, facilitati?
2) salariul de incadrare poate sa fie salariul minim pe economie sau este nevoit sa ma incadreze cu salariul pentru studii superioare? va multumesc!
Ultima modificare: Joi, 13 Ianuarie 2011
nykolmaria, utilizator

Alte discuții în legătură

Incadrare studii superioare sarisha sarisha Buna ziua, Lucrez la o firma de monitorizare video, sisteme de supraveghere, insa studiile mele sunt in geografie (master). Mi s-a spus sa aduc ... (vezi toată discuția)
Ce salar de incadrare as avea bertea.alina bertea.alina Am o nelamurire ,v-asi ruga sa ma ajutati .Sunt incadrata ca administrator financiar la o scoala , momentat sunt in intrerupere pentru crestere copil iar ... (vezi toată discuția)
Plata salariu studii superioare user280 user280 Buna ziua. Lucrez ca informatician la un liceu din Romania (8 ore pe zi si NU PREDAU). Am terminat liceul de informatica si facultatea de turism. Ma ... (vezi toată discuția)