Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... accident de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

accident de munca

Pe 3 ian. 2011, in timp ce eram la munca(multinationala) mi-a cazut un corp metalic ce cantarea cam 1,5 kg, in cap de la o inaltime de cca 4 metri. M-am adresat responsabilului de la protectia muncii si am plecat la spital pentru investigatii, de unde a reiesit ca am doar o contuzie la nivelul capului.
Intrebarea mea este urmatoarea, s-ar putea sa-i dau in judecata, pentru faptul ca am fost supus unui pericol sau mai bine o las asa?
v-au facut tomografie?
mi-au facut niste filme si cam atat, mi-au spus ca e doar contuzia
atunci e preferabil sa nu ii dati in judecata.
ok, multumesc dar ce as mai putea face?
ionelbv, utilizator