Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... recuperare debite (intretinere)
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

recuperare debite (intretinere)

amfost plecat din tara o perioada mai lunga cind am revenit am mers la asociatia de locatari sami platesc datoriile in valoare de 494 roni am platit suma respectiva dar mi sa spus de catre d na casiera ca mia fost trimisa acasa o notificare de plata in care se mentiona ca am de plata suma ce tocmai o platisem si ca mai trebuie sa platesc inca 100 roni reprezentind onorariul contravaloare notificare. vreau sa va spun ca eu nu am intrat in posesia acestei notificari si nu mia sosit acasa vreo hotarire judecatoreasca. va rog sami spuneti,sint bun de plata sidaca da prin ce metode se poate anula suma de 100 roni. va multumesc
cereti dovada achitarii respectivului cost - este posibil sa fi fost comunicata prin executor si atunci s-ar justifica cei 100 ron.
Este posibil ca prin hotarire a asociatiei sau statut sa se mentioneze astfel de obligatii. verificati