avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1885 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... impozitare plati compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

impozitare plati compensatorii

buna ziua
1.platile compensatorii in cazul concedierilor colective se impoziteaza?
2. societatea in cauza este obligata sa plateasca si obligatii catre stat? in ce legi sunt reglementate?
multumesc
Cel mai recent răspuns: adelaida_07 , utilizator 13:03, 13 Ianuarie 2011
La platile compensatorii se calculeaza impozit pe venit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog sa ma ajutati. plata compensatorie in cazul concedierilor individuale care nu tin de persoana salariatului cezara costina cezara costina Am cateva probleme. 1. Din ce se suporta plata salariului compensatoriu in cazul concedierilor individuale care nu tin de persoana salariatului? Din fondul de ... (vezi toată discuția)
Plati compensatorii bogdanazuga bogdanazuga buna ziua. am si eu o intrebare la platile compensatorii calculate pe baza salariului mediu brut pe sccietate, in baza unui articol din contractul clectiv de ... (vezi toată discuția)
Sentinta civila mirrella65 mirrella65 In urma unei Hotarari definitive si irevocabile, societatea la care am fost salariata trebuie sa imi plateasca c/v a sase salarii brute negociate si cheltuieli ... (vezi toată discuția)