avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 24 Ianuarie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

24 Ianuarie

este zi libera in baza carei hotarari?

O zi excelenta tuturor!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:18, 13 Ianuarie 2011
Anul acesta românii nu vor avea liber pe data de 24 ianuarie, cele doua proiecte de lege privind declararea acestei zile drept zi de sarbatoare nationala initiate nu au fost aprobate inca urmand a fi discutate din nou undeva prin februarie - martie.

De asemenea vicepresedintele Comisiei de munca din Camera Deputatilor a spus intr-un interviu "anul acesta ziua de 24 ianuarie nu va fi libera”.
as avea si eu o intrebare nu stiu daca am intrat pe site care trebuia dar e prima oara cand intru asa.
daca sotulmeu lucreaza iar eu sunt caznica beneficiez de asigurare de sanatate sau trebuie sa ducem vreo hartie pe undeva suntem cununati va rog mult sa ma ajutati
nu aici trebuia sa formulezi intrebarea, data viitoare gaseste un topic deschis sau daca nu este deschizi unul nou, totusi o sa iti raspund!
DOBÂNDIREA CALITATII DE
COASIGURAT AL UNUI ANGAJAT
ACTE NECESARE:
· ADEVERINŢÃ DE LA LOCUL DE MUNCÃ AL ASIGURATULUI
ANGAJAT PE CARE SÃ FIE MENŢIONATÃ ªI DATA DE LA CARE
PERSOANA COASIGURATÃ A FOST DECLARATÃ ÎN FIªA FISCALÃ
· COPIE FIªELE FISCALE PE PERIOADA ÎN CARE PERSOANA A
AVUT CALITATEA DE COASIGURAT.
Dianet_s a scris:

Anul acesta românii nu vor avea liber pe data de 24 ianuarie, cele doua proiecte de lege privind declararea acestei zile drept zi de sarbatoare nationala initiate nu au fost aprobate inca urmand a fi discutate din nou undeva prin februarie - martie.

De asemenea vicepresedintele Comisiei de munca din Camera Deputatilor a spus intr-un interviu "anul acesta ziua de 24 ianuarie nu va fi libera”.


Daca nu stiati proiectul de lege a fost adoptat de catre SENAT.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ziua unirii lili2003stoica lili2003stoica este oficial liberul din 24 ianuarie? s-a publicat in monitorul oficial? (vezi toată discuția)
24 ianuarie florentinavlad39 florentinavlad39 Ce se aude cu ziua libera in 24 ianuarie, in institutii nu se stie nimic, v-a aparea in monitor doar dupa ce trece data?:(( (vezi toată discuția)
24 ianuarie zi de sarbatoare Marius Negut Marius Negut Oare se lucreaza pe 24 ianuarie? Am inteles ca ziua unirii este considerata sarbatoare legala nelucratoare,dar unii sustin ca nu a fost publicata legea in ... (vezi toată discuția)