Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... proces accident auto
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

proces accident auto

onorariile avocatilor s-au marit in 2011 fata de 2010? daca da,marirea este justificata de cresterea taxelor si impozitelor? in procesul unui accident auto,cu latura civila si penala,s-au platit onorariile avocatului victimei pentru fond,apel si recurs,desi in faza de apel s-a ajuns la o intelegere si de recurs nu mai este cazul. in aceste conditii, nu este moral si legal ca avocatul sa restituie victimei onorariul pentru recurs?
Daca dvs. construiti o casa cuiva care va plateste anticipat si dupa aceea cel care i-ati construit casa vrea sa o demoleze inseamna ca trebuie sa ii dati banii inapoi?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
cind ati platit avocatul erati disperat si probabil ca nu stiati cum sa actionati, avocatul si-a pierdut si timp si si-a mai pus si capul la contributie ca sa rezolve totul cit se poate de repede! eu cred ca merita si onorariu de succes