Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu Medical 75% + zile lucrate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu Medical 75% + zile lucrate

Buna,
Am nevoie de putin ajutor din partea d-voastra.
In luna decembrie am fost in concediu medical platit 75% =>1-27.12 iar pe 28-31.12 am fost la munca. Salariul meu brut este de 2847 lei.
As dori sa stiu ce salariu ar trebui sa iau pe luna decembrie.......mentionez ca nu am mai avut C.M. si salariul a fost acelasi in ultimul an.
Multumesc.
ok.... poate ma puteti ajuta la intrebarea asta:
Concediu medical pe ultimele 6 luni se calculeaza la slariul brut sau net?
Merci.