avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1881 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu Medical 75% + zile lucrate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu Medical 75% + zile lucrate


Buna,
Am nevoie de putin ajutor din partea d-voastra.
In luna decembrie am fost in concediu medical platit 75% =>1-27.12 iar pe 28-31.12 am fost la munca. Salariul meu brut este de 2847 lei.
As dori sa stiu ce salariu ar trebui sa iau pe luna decembrie.......mentionez ca nu am mai avut C.M. si salariul a fost acelasi in ultimul an.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: filaret , utilizator 16:04, 14 Ianuarie 2011
ok.... poate ma puteti ajuta la intrebarea asta:
Concediu medical pe ultimele 6 luni se calculeaza la slariul brut sau net?
Merci.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical 75% + zile lucrate filaret filaret Buna, Am nevoie de putin ajutor din partea d-voastra. In luna decembrie am fost in concediu medical platit 75% =>1-27.12 iar pe 28-31.12 am fost la munca. ... (vezi toată discuția)
Calcul salar decembrie 2018 diacar diacar Buna ziua, va rog sa imi spuneti cat ar trebui sa iau salarul net in luna decembrie, avand salarul brut 6838 lei /luna si net 4000 lei / luna, salarul a fost ... (vezi toată discuția)
Concediului de risc maternal lili5 lili5 care este baza de calcul? venitul realizat? salariul net? se iau in calcul si retinerile pt "nerealizare target"? (vezi toată discuția)