Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie militara
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie militara

Tot este un subiect la zi !!! daca dupa iesirea la pensie (pensonar militar) am fost angajat cu carte de munca la diverse institutii, odata cu punerea in aplicare a Legii 119/2010 se iau in calcul si peroadele mai sus mentionate ? as dori sa stiu daca art. 9 din lege prevede si acest lucru ? Va multumesc !
Legea 119 nu se refera la nicio perioada ulterioara momentului pensionarii dumneavoastra. Perioadele in care ati lucrat in sistemul civil se va lua in calcul la stabilirea unei pensii civile. Teoretic, ar trebui ulterior cumulate aceste pensii.
N-as putea sa garantez ca se va si intampla asa ceva.
Va doresc sa va dea Dumnezeu putere, ca sa va puteti obtine in instanta drepturile pe care asa cum spun unii, deocamdata, le-ati pierdut!