Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Viza online
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Viza online

Buna ziua! Matusa mea primeste ajutor de somaj din Spania si trebuie sa mearga sa puna viza periodic. Am inteles ca se poate acest lucru si on-line si nu treuie sa mearga tocmai in Spania pentru semnat. Imi puteti oferi cateva informatii despre acest lucru, daca este posibil! Am inteles ca este vorba de un anumit ,,cod calve''(nu stiu sigur daca denumirea este corecta) si se poate pune viza online. Multumesc anticipat!O zi buna! La revedere!
Intrebati la ANOFM sau la Ministerul de Externe sau la Ambasada Spaniei la Bucuresti.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane