Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ajutor umanitar pentru o tanara profesoara
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ajutor umanitar pentru o tanara profesoara

Incep prin a spune ca am 29 de ani si sunt profesoara. In urma cu 3 luni si dupa 3 ani de dureri si chin am fost diagnosticata cu o tumora pe creier (neurinom acustic). In data de 29 de septembrie 2010 am suferit o interventie chirurgicala, iar operatia nu a reusit.
Ultima speranta este o noua interventie chirurgicala la International Neuroscience Insistute din Hanovra-Germania, singura clinica care imi ofera cele mai multe sanse de reusita.
Costurile necesare operatiei se ridica la 50 000 Euro, suma pe care nu o detin si nu o pot strange intr-un timp atat de scurt.
De aceea apelez cu incredere la dumneavoastra, oameni cu suflet si credinta in Dumnezeu, sa depuneti orice suma in conturile urmatoare:
Banca Transilvania:
Cont in Lei: RO59BTRL03901201242005XX
Cont in euro: RO08BTRL03904201242005XX
Cod Swift: BTRLRO22VLA
BRD:
Cont in Lei: RO52BRDE390SV29996383900
Cont in Euro: RO48BRDE390SV29996463900
Cod SWIFT: BRDEROBD
Pentru donatii puteti apela de asemenea urmatoarele numere de telefon, dar doar din reteaua Romtelecom :

0900 900 880 2 EURO

0900 900 882 5 EURO

0900 900 884 10 EURO
Societatea pe care dumneavoastra o administrati, poate dona 20% din impozitul pe profit conform si 3%o din cifra de afaceri conform Legii 571/2003 prin bunavointa si amabilitatea dumneavoastra.
Cazul meu a fost mediatizat si la emisiunea “Povesiri adevarate” de pe postul de televiziune “AcasaTV”, iar aici este link-ul unde puteti viziona emisiunea:
[ link extern ]
Pentru mai multe informatii ma puteti contacta la urmatorul numar de telefon: 0743823311 sau la urmatoarea adresa de email: anghel_maria_81@yahoo.com
De asemenea aceasta este si adresa blogului meu: [ link extern ]
"Dumnezeu binevoieste ca pe pamant sa fie multi oameni necajiti, pentru ca ei sa se mantuiasca prin rabdarea lor, iar tu prin milostenia ta!"
sa va dea Dumnezeu sanatate si forta sa depasiti aceasta incercare.
Imi pare rau de ceea ce ti se intampla,dar vreau sa iti zic ca stiu ce inseamna sa treci prin asa ceva din proprie experienta,In anul 1997 aveam 25 ani am fost diagnosticata cu neurinom acustic ,iar in data de 18 ianuarie 1998 am fost operata la bucuresti de catre dr.Ciurea de la spitalul de urgenta Bagdazar,dupa operatie am ramas cu pareza facila dreapta . cand mam uitat la emisiuneade pe acasa parca ma vedeam pe mine acum 12 ani. Tot ce vreau sa zic este ca acum sunt bine nu mai am pareza faciala, doar din cand in cand dureri de cap, nici mie nu mi-au scos toata tumoarea pentru ca era mare ,dar a trecut atata timp si nu mai am nimic.
Ramai optimista ca totul o sa fie bine ,dupa operatie am fost exact la fel nici nu am mai vrut sa traiesc cand ma uitam in oglinda imi venea rau,dar cu ajutorul familiei si celui de sus am 37 ani si ma simt bine si lucrez ca si cum nimic nu s-ar fii intamplat.
Multa sanatate si numai bine iti doresc