Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... notari si ipotecile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

notari si ipotecile

buna ziua ! am o intrebare
daca am achitat un credit ipotecar si banca mia dat actele necesare sa merg la notar pt a o putea scoate de sub ipoteca notari mai percep ceva taxe ? daca da stie cineva cam ce suma este ?
va multumesc
Cu hartia de a banca mergeti la biroul de carte funciara unde e inregistrata ipoteca, nu la notar.
Se percepe o taxa de radiere, nu stiu foarte sigur dar cred ca e 60 lei.