avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... notari si ipotecile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

notari si ipotecile

buna ziua ! am o intrebare
daca am achitat un credit ipotecar si banca mia dat actele necesare sa merg la notar pt a o putea scoate de sub ipoteca notari mai percep ceva taxe ? daca da stie cineva cam ce suma este ?
va multumesc
Cel mai recent răspuns: Mihaela Nevoie , Avocat 22:54, 14 Ianuarie 2011
Cu hartia de a banca mergeti la biroul de carte funciara unde e inregistrata ipoteca, nu la notar.
Se percepe o taxa de radiere, nu stiu foarte sigur dar cred ca e 60 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere dreptului de ipoteca apartament MAGDAS MAGDAS Buna ziua, am achitat integral un credit ipotecar si cei de la banca mi-au dat o adresa catre Oficiul / biroul de cadastru si publicitare imobiliara Ploiesti ... (vezi toată discuția)
Termen de ridicare ipoteca. pantera67 pantera67 Salutare!! Sunt membru nou si as dori un sfat,referitor la termenul in care trebuie sa scot un apartament de sub ipoteca.Mai exact,problema sta in felul ... (vezi toată discuția)
Am achitat creditul imobiliar astazi. de la banca nu mi s-a dat ... Eugenia201075 Eugenia201075 Am achitat creditul imobiliar astazi. De la banca nu mi s-a dat nimic. Maine au spus sa vin sa inchida contul. Va intreb... ce mai am de facut ca totul sa fie ... (vezi toată discuția)